Aşk Hikayeniz

Emine ve Ömer

EVLİLİK TEKLİFİ OLMAYAN BİR EVLİLİK HİKAYESİ
Henüz 19 yaşındaydık tanıştığımızda. Emine İstanbul, Ömer Antalya'dan gelmişti Sakarya Üniversitesi'ne. Aynı sınıfı paylaşmışlardı yıllar sonra aynı evi paylaşacaklarından habersiz. Daha ilk sene fark ettiler birlikte zamanın ne kadar mutlu geçtiğini. Ödevleri beraber yapıyorlar, sınavlara beraber hazırlanıyor, hafta sonları Çark Mesire'de hesabına tavla oynuyorlardı. İkinci sınıfta şekillendi ilişki Ömer, Emine'ye "Benim İçin Özel Olmanı İstiyorum." Dedi henüz 20 yaşındayken hayalindeki yatay geçişten vazgeçerek. Ne bilsin ki Emine Kimlikte de ÖZEL olacaktı . Her sene yaz okuluna kaldılar daha çok görüşebilmek için. Mezuniyet ayıramazdı onları işte o zaman aldılar nişan kararını evlilik teklifi olmadan. Adettendir diyerek stüdyoda nişan fotoları çekildi ve bir daha asla böyle bir etkinliğe bulaşmayacağız diye söz verdi Emine ile Ömer birbirine sonuç tatmin etmemişti ikisini de. Ama o zamanlar İNCİ ile tanışmadığımızdan razı olmuştuk bu yapmacık albüme. Yüksek lisans, askerlik, iş telaşı derken tam 5 yıl sürdü nişanlılık ve 1 ay içinde oldu düğün dernek. Midyat'a atanmamız belirledi düğün tarihini ve hala bir fotoğrafçı yoktu aklımızda.
Kısa zamanda düğün hazırlıkları sürerken Emine tesadüfen buldu nette İNCİ'yi ve hiç tereddüt etmeden en güzel gününü ona teslim etme kararını aldı. Dış mekan fikri Ömer'i gerginleştirdi evde bile foto çekilmeyi sevmediği için. Ama Emine'nin kararlılığı baskın geldi. 10 Temmuz 2011'de İNCİ ile Kadıköy'de buluştular Haydarpaşa'ya karşı. Mekanları konuşurken İNCİ "buradan başlamalıyız" dedi Haydarpaşa'yı göstererek. Ve iştahla anlattı kafasından geçenleri. Haydarpaşa, Kız Kulesi, Dolmabahçe, Yıldız Sarayı, Otağ Tepe derken ömrümüzde unutamayacağımız koca bir gün geçirdik.
İNCİ'nin rahatlığı Ömer'den beklenmeyecek pozların çıkmasının tek sebebidir. İNCİ sadece ailemizin fotoğrafçısı değil dostumuz da oldu. Ne zaman güzel bir mekan görsek "İNCİ buradan ne güzel işler çıkartır" diye konuşuruz aramızda .
Tüm düğün telaşı içinde en güzel anılardır ÇEKİM GÜNÜ bize kalan ve elimizdeki sanat eseri olan pozlar.

 

Emine ve Ömer