Aşk Hikayeniz

Hamide ve Hilmi

Nisan 2014'te İstanbul'dan kalkıp düğün fotoğraflarını çektirmek için Sinop'a gelen çiftimin aşk hikayesi.....

Sene 2003 kızımız babasının işi gereği ağlamalar sızlamalar arasında Adanaya gelmek zorunda bırakılır. Bilmiyor ki esas oğlanın gönlüne girmeye gidiyor ;) yine 2003-2004 eğitim öğretim yılı boyunca (ki an itibariyle çiftimiz lise üçüncü sınıf öğrencisidir) final dergisi dershanesinde arkadaşlık kisvesi altında oluşan yakınlaşmalar bu ilişkinin temelini oluşturur.

Bir sene geçmiş üniversite sınavlarına girilmiş sınavlar kazanılamamış haliyle dershane kapanmış bir de üstüne esas kız yine müstakbel kayınbabanın işi icabı İstanbula dönmek zorunda kalmıştır. Kaybetme korkusuyla birbirine açılamayan çift son gün de olsa gemileri yakmış ve birbirlerine açılmışlardır.Üstelik veda bile edemeden… Hülasa veda, bir başlangıç olmuştur. O zamanlar kısıtlı olan telekomünikasyon sisteminde telsim(sonra vodafone olacak) “cep-partner” atılımını yapınca 980 km’lik Adana-İstanbul hattında uzaktan uzağa bir telefon aşkına dönmüştür bizim hikayemiz, platonikliğimiz, çocukluğumuz, arkadaşlığımız, aşkımız, herşeyimiz ..

Bu bir senelik telefon münasebeti sırasında aradaki km’ler+aile baskıları+ ösym+ergenlik+stres derken yorulmuş olan ikiliden zaten pek de iyimser olduğu söylenemeyen esas oğlan umutsuzluk dolu ses tonuyla bunun böyle gitmeyeceğini dile getirirken hala nasıl bir gönül temizliğinde olduğunu anlayamadığımız prenses her gece Allaha dua ettiğini ve 2005 ösym sınavından sonra aynı üniversiteyi kazanacaklarını kendinden çok emin bir şekilde söylemektedir.

2005’te Ösymnin sınav sonuçlarını açıkladığı günden bir diyalog (çiftimiz bu zaman zarfında ayrıdır ve hemen hemen bir aydır görüşmemektedir)

Esas kızdan gelen bir telefonla irkilen oğlan:

-Efendim

(Kızımız ) –Alo

(Oğlan) –Efendim

(Kızımız )-Neresi geldi?

(Oğlan)-Sana Neresi geldi?

(Kızımız )-KTÜ İktisat..

(burada erkeğimiz kızın bir şekilde kendi yerini öğrendiği düşünerekten KTÜ dediğine inanır ve inanmayan bir ses tonuyla)- Şaka yapıyosun Nerden öğrendin bana Trabzonun geldiğini..

(Kızımız ) çığlııııııııııııııııııııııııııııııkkkkkkkkkkkkkk J)

(Oğlan) ŞOKLARDA..

Zira 24 tercih hakkı olan Ösym klavuzunda kızımızın 22. Tercihi gelirken Erkeğimizin 2. Tercihi gelmiştir. Not: kızımızın tercih kılavuzunda tek trabzon bulunmaktadır ve tercihler tamamen birbirlerinden habersizce yapılmıştır. Çünkü esas oğlanımızın tercihlerini kendisi değil Annesi yapmıştır. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi o dönem ayrıdırlar..(O Benim Alın Yazım..) Telefonlar kapandıktan sonra inanılmaz olan bir mucize gerçekleşmişti ikiside şoktaydı.Şaşkınlık,heyecan,sabırsızlık…

Bizim hayallerimiz aynı anda gerçekleşti.İmkansız gibi gözüken bir daha aynı şehirde yanyana olmak üniveresiteyle beraber bize armağan edilmişti.Evet eğer kader varsa biz birbirimizin kaderiyiz.

Daha sonrasında güzel dopdolu bir üniversite hayatı beraber büyümenin keyfi ,kpss süreci,iş bulma sıkıntısı,işe girme sevinçleri derken 11. Yılımızda evlendik çok mutluyuz.:)

Düğünümüzden önce fotoğraf çekimi için araştırma yaptık kalıcak en önemli anılardı çünkü fotoğraf.Çok önemliydi araştırma yaparken çok fotoğrafçıya baktık fakat inci işler ayrı biryerde farklı hissettiriyordu insana ve bizde inci işler aşkın fotoğrafçısını seçtik.Seçimimizden son derece mutluyuz .Teşekkürler inci işler..:)

 

Hamide ve Hilmi