Aşk Hikayeniz

Hatice ve Mehmet

Hatice & Mehmet çiftim Sinop'a fotoğraflarını çektirmek için gelen çiftlerimden biri.O kadar tatlı bir çiftki onlar.Aşklarına şahit olmak, onları fotoğraflamak inanılmaz keyifli idi benim için.Taa Ankara'dan kalkıp Sinop'a kadar gelmelerinin hikayesini sevgili Hatice sizler için yazdı.

Biz şubat ayında evlendik,ani bir karar oldu bizim için.Aslında ben hep kir düğünü istiyordum ama her hayalimiz gerçekleşmeyebiliyor. Kır yerine kış düğünüm oldu.Bir harfle kaçırdım kir düğününü.Benim eşimden tek bir isteğim vardı o da dış mekanda fotoğraf cekimi idi.Düğün kışın olduğu için bunu yapamadik ve ben eşimden  yazın fotograf cekimi  sözünü aldım.Aslina bakarsaniz ben fotografci arama girisiminde bulunmadım.Şöyle ki biz nişanlı iken benim üniversiteden bi arkadaşım evlenmişti ve Facebook ta düğün fotograf larını paylastiklarinda bu zamana kadar gördüğüm en orjinal düğün fotograflarını onlarda gördüm.Benim de öyle bir planim olduğu için hemen arkadaşımla gorustum o da bana inci işler olduğunu söyledi.İnci işleri ilk tanima firsatim öyle oldu.Ben de hemen inci işler sayfasını beğenip yakından takip etmeye başladım.Hemen hemen her fotografini inceledim bir çoğu da aklıma kazındı.Ben görsel sanatlar bölümü mezunu olan biri olarak detayci bir insanım kolay kolay bir şey beğenmem ama İnci işler' i sürekli takip ettikten sonra ona guvendim.Evlendikten sonrada takibim devam etti.Yaz gelince hemen inci hanımla irtibata geçtim,hayrani olduğumu dile getirdim.O sadece bir fotografci değil fotograf sanatçısı, sanatla içiçe. Gerçek bir sanatçı. Kötü birşey de bile güzellik bulabilen bir insan.Onunla konuştuğumuzda ben özellikle deniz kenarındaki fotograflarına bayildigimi dile getirdim.o da bizi sinop a davet etti.Açıkçası aklımızda hiç böyle birşey yoktu.Eşimin de ne diyeceğini kestiremiyordum.Onu ikna etmek için acaba ne desem diye düşündüm sonra aklıma İnci Hanim'in Sinop'ta çektiği düğün fotograflarını göstermek geldi.Söz e gerek yok fotograf ları görsün ikna olacaktır dedim.Eşime bu dusuncemi açtım hemen cevap verme fotografları gör öyle karar ver dedim :) Gerçekten de öyle oldu eşim de çok beğendi böylece Sinop a gitme kararı aldık. İyi ki de gittik. İnci Hanimi tanimak ta çok güzeldi  ses tonu bile insana huzur veriyor.

Ben başta nasıl olacak çekimler diye telaslanirken İnci Hanim'in rahatligi benim telaşimi azalttı. Eşim acaba çekimde sıkılır mi diye düşündüm onun çok rahat fotograf cektireceğini düşünmedim ama ne yalan söyleyeyim beni çok yaniltti.Ben bunu İnci Hanimin bize verdiği rahatlığa bağlıyorum çünkü onu uzun zamandır tanıyormuşuz gibiydik.Çekimler çok eğlenceli keyifli geçti.O kadar mutlu oldum ki bu bütün fotograflarima da yansımış.Şu kadarını söylüyorum diğer çiftlere  benim Ankara'da ve Sivas'ta düğünüm oldu ama benim esas düğünüm Sinop'ta oldu diyorum. En çok orada eğlendik.O doğanın güzelliği ile denizin rengi ile herşey bambaşka oldu.''Aşk oldu kesinlikle iş olsun diye değil... Aşk olsun diye İnci işler diyorum.

Fotografları sabırsızlıkla bekledik.Eşim işte iken geldi fotoğraflar.Hepsini tek tek inceledim ve o kadar mutlu oldum ki.Her animizi karelemis inci hanım.Eşime haber verdim fotoğraflar geldi diye.Nasıl dedi.Dediğim tek kelime "kusursuz" olmuştu.Çevremdekilerle paylaştım herkes çok beğendi.Bizim için kesinlikle unutulmayacak bir ani oldu. Bir de çiftlere tavsiyem şu ki düğün ile aynı gün fotograf cekimi yaptirmayin. Başka bi gün musait aninizda gidin ki tadına vara vara çekim yaptırın.İnanın unutulmaz bir gün olacak.

 

Hatice ve Mehmet