Aşk Hikayeniz

Seda ve Gürkan

'''Bizim hikayemiz lise yıllarında başladı :) Lise 2'ye geçtiğimiz yıl sınıflar bölümlere ayrılmıştı ve geçen yılki sınıfımız değişmişti.Okulun ilk günü yeni sınıfıma ilk girdiğim anda beni seyreden bir çift gözle karşı karşıya geldim ve o an ikimizde birşeylerin değiştiğini farkındaydık aslında:) hissettiklerimizin aynı şeyler olduğunu ilerde birbirimize itiraf edecektik ;) o andan itibaren hayatlarımızın bir parçası olduk artık kalplerimiz bir atıyordu <3
Lise üniversite derken birlikte büyüdük , 10 yıllık bir süreçti bu ancak o Sakarya ben Ankarada okuduğumuz için aslında hep ayrı yerlerde yaşadık .Yılda 2 kez görüşebildiğimiz zamanlar bile olmuştu :)

Neyse biz kızlar hep her şeyin mükemmel olmasını isteriz ya , yani genelde hep öyledir:) bende fotoğraf çekimimizi hep çok özel olsun istiyordum. Klişeleşmiş , o standart, zoraki pozlar ve gergin ,stresli bir ortam olsun istemiyordum .Üniversitedeyken arkadaşım Mukaddes, facebookta arkadaşı Pınar'ın düğün fotoğraflarını gösterdi bana "İŞTE BUUUU!!!" dedim . Aradığım işte bu yapaylıktan uzak , gerçek gülümsemeler ,eğlenceli bir gün , tam da aradığım buydu ve artık belliydi kime fotoğraflarımızı çektireceğimiz.İnternetten araştırdım ve araştırdıkça kafamda daha da netleşti. Gürkan'ı ikna etmek zor olmadı çünkü tartışmaya kapalı bir konuydu bu :) :) Ona gösterince o da çok beğendi ve karar verilmişti "İNCİ İŞLER"di artık fotoğrafçımız. (Bu arada Facebook'ta gördüğüm fotoğraflar, Bartın'dan Pınar'a aitti,tanışmıyoruz henüz ama inşallah bir gün o da olur. Eğer okursa burdan vesile olduğu için ona  çok teşekkür ederim :) )

İnci ablayı o zamanlardan başlamıştım takibe . Düğün tarihimiz belli olunca hemen inci ablayla irtibata geçtik tabi ki . İnci abla Sinop'u tavsiye etti çekim yeri için . Biz de ona sonsuz güven duyduğumuz için hemen kabul ettik.İşinin ehline bıraktık kendimizi. Çünkü bizim için önemli olan bugünü en az bizim kadar önemseyen birisinin olmasıydı . İşini iş olsun diye yapan birisi asla değil , işini aşk ile sevgiyle yapıyor ve her haliyle eserlerine de yansıyor bu. Sinop'ta yaşıyor ve bütün güzelliklerini biliyordu sonuçta. Nerede hangi pozlar güzel çıkar , hangi saatlerde neresi uygun , güneşin geliş açısını da hesaplayıp bir yol haritası çiziyordu kendisine ve bizde emin ellerdeydik bunu biliyorduk.

Düğün olduktan sonra gidecektik ; hem tatil hem fotoğraf çekimini yapmayı planlıyorduk ancak aksilik bu ya Gürkan'ın izninde sorun çıktı ve düğünden sonra hemen dönmemiz lazımdı yani malesef Sinop ertelenmişti. İnci abla sağolsun çok anlayışlıydı ve hakkımızın saklı olduğunu söyledi, artık o saatten sonra iki tarafta dört gözle o günü bekliyordu.Sürekli irtibat halindeydik bir sene boyunca izin ayarlayamamıştık .Sonunda tüm aksiliklere rağmen bir yolunu bulup Sinop için yollara düşmüştük. Biz eşimin görevinden dolayı Nusaybinde bulunuyoruz ve suriye sınırından taaaaaa ülkemizin en kuzey ucuna fotoğraf çekimine gitmek delilik gibi gelebilir herkese, . Çılgınlık bu kabul ediyorum zaten :) Çok istediğimiz bir şeydi bu ve heyecanla beklediğimiz bir an olduğu için sevinçle uça uça gittik. Ülkemizin bir ucundan diğer ucuna fotoğraf çekimine gitmiştik, hemde bir yılı devirmişken :)

Düğün zamanı olmamasının avantajları da çok oldu bize. Stressiz gayet rahat güzel geçti. Hem çekim hem tatil.Çekimler arasında yeme içmeye ayırdığımız molalarda hoş sohbet,bol kahkaha kendimizden geçmişiz o kadar ki az kalsın gün batımını kaçırıyorduk :) hiç yorgunluk nedir bilmeden çok güzel çekimler yaptık.

Ablacığım sağolsun dünyalar tatlısı melek gibi birisi , o güzel yüreğiyle her türlü yardımcı oldu bize yıllardır birbirimizi tanıyor gibiydik. Düğün öncesi ve sonrası her konuda gelinleriyle çok ilgileniyor çekimler sonrasında da gelinleriyle ilişkisini kopartmıyor , sadece sanatçı değil süper bir dost ayrıca kendisi .

Çekimlerden sonra Sinopu tercih etmemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu çok iyi anladık .Denizi,ormanı,havası ve yeşiliyle  harika bir Karadeniz şehri. Kesinlikle denemelisiniz.Hatta biz Nusaybin'den sonra Sinop'ta yaşamaya karar verdik, yaşanılası bir yer.

Gelinlerin memnuniyetlerini , izlenimlerini okuduğumda hep düşünürdüm bende aynılarını hisseder miyim diye ama kesinlikle anlattıklarında haklılarmış ne kadar anlatsak az kalır hislerimiz , yaşamak gerek yani :) Sınırsız AŞK , MUTLULUK ve MEMNUNİYET var orda <3

Ablacım tüm emeklerin için ne kadar teşekkür etsek az ellerine , emeğine sağlık .Bakmaya doyamayacağımız bir sürü resimlerimiz oldu:)).Melek gibi bir abla kazandığımız için biz çok mutluyuz , her şey gönlünce olsun inşallah.

Seda ve Gürkan