Aşk Hikayeniz

Seda ve Ramazan

--Sevgili Seda ,aşkınızın fotoğrafları için nasıl bir araştırmaya girdiniz? fotoğrafçı kriterleriniz neydi?

--Ortaya çıkan o müthiş fotoğraf larını gördükten sonra başka bir fotoğrafcı olamazdı. İllede inci işler dedik.
Kriterlerimiz doğallıkdan yanaydı.. kendimizi kasmayacağımız, doğal hallerimzle gelişecek bir çekim istedik.

--Neden sinop'ta çektirmeye karar verdiniz?
--Çünkü memleketimin güzellikleri ile birleşip harika karelerde bulunmanın bize mutluluk katacağına inandık. Her köşesi birbirinden özel ve güzel manzaraya sahip olan biricik memleketimizde aşkımızı ölümsüzleştirmeyi çok istedik.

--Sinop'taki çekimden memnun kaldınız mı??
--Çekimden memnun kalmayı geçtik hayal ettiğimizden kat kat güzel ve eğlenceli geçti. Harika ötesi idi.

----Çekim mekanlarınızdan biri size süpriz yaptı yolu, kesilen orman yüzünden kaybolmuş dolayısı ile mekana ulaşmanız cor zorlu oldu.Bu uğurda arabanızın bozulup, telefonun çekmediği bir yerde yolda kalabilirdiniz?
--Eğer çekim yerine kolaylıkla ulaşıp bir iki saat çekim yapıp bitseydi bir özelliği kalmazdı.. koca bir gün sadece aşkımızdan çıkacak olan kareler için aldığımız her riske değerdi ve deydide. Yine olsa yine hiç düşünmeden o zorlu yollardan geçerdik. Çekime ayrı bir hava kattığı gibi dahada doğallaştırdı bütün pozlarimizi gülüslerimizi.

--son olarak fotoğraf çekimini düğün günü öncesinde veya sonrasında yapmanın avantajlarını yazar mısınız?
--

Dügün günü size özel bir gün. O gün prens ve prenses gibi hissetmeli insan kendini. Herkes pesinde pervane. Sakin stressiz bir gün olmali. Araya birde çekimi sıkıştırmak bence hem o günü kısaltır, stress yaratır artı çekimlerden fazla bir beklentisi olmaz. yorgun bitkin olunuyor doğal pozlar çıkmıyor ortaya. Kasıntılı bir düğün çekimi olacağına rahat rahat düğün öncesi veya sonrasında çok daha güzel kareler çıkıyor ortaya.

Öncesinden ziyade sonrası çok daha iyi bence çünki gelinliğin pislenip ıslanma ihtimali sizi sıkmıyor zaten düğünü atlatmış olduğumuz için çok daha rahat olunuyor..

Hikayemiz;

Almanya'nin Münih şehrinde yasiyoruz. Ben biraz daha ilerisinde ufak bir şehirden geliyorum.
2015 Yaz tatilinden önce besinci altinci aylara dogru kiz arkadaslarimla birlikte bir Cafeye gittik. O Cafenin Özel hazirladigi PopMix Cd leri vardi. Kiz arkadasim bizimle ilgilenen garsondan rica eder ve Cd lerden ister.
Garson bu arada  o kadar güzel Türkce konusuyorki ilgimizi cekiyor.  Ama birsey demiyoruz.
Cd kalmadigini söylüyor ve kiz arkadasim o kadar inatci ki illede istiyoruz diye tutturuyor.  Tam kalkip giderken, kendi arabasinda cd oldugunu hatirlayip bize veriyor.
Gitmeden önce ayak üstü sadece münihden olup olmadigimizi soruyor bizde biraz ilerisinden ufak bir sehirden geldigimizi söyleyip gidiyoruz.
23.08.2015 Tarihinde yaz tatilinden Sonra yine ayni kiz arkadaslarimla ayni cafeye gidiyoruz, zaten sik sik gittiğimiz bir kafe idi.
Tekrar bir Garson bizimle ilgilenir. Yine cok güzel bir Türkce, yani Bi kac ay önce bizimle ilgilenen ayni kisi oldugunu farkediyorum. Ve birsey demiyorum yine. Kizlara dogru dönüp hayranlikla „ben oturur sadece  bu cocugun konusmasini izlerim“ diye sakalasiyoruz. Ramazan o sira mühendislik okuyordu ve ögrenciliginin yanisira o cafede Garsonluk yapiyordu“.Nargilemizde icecegimizde habire bir sorun oldugu icin zirt birt garsona isaret ediyorduk. Tabiki yazik cocuk habire bizimle ilgilenmek zorunda kaldi. Son olarak gitmeden önce “sormasam catlardim“ cok güzel türkce konusuyorsun,  Türkiyedenmi geliyorsun yada bukadar iyi konusmanin sebebi nedir? diye sordum. Ufak bi iki saniyelik smal talk yaptikdan sonra gitmeden önce bana  tanismamizda bir sakinca  olup olmadigini sordu.Kader ki o sira kasa sistemleri bozuk ve kalem kagitla hesaplari yapiyorlar.Bende tabiki beni bulursan belki tanisabiliriz diyip tam gidecektimki sosyalmedya hesabinin olmadigini söylüyor ve o an kagit kalemi alip numarasini yazip bana uzatiyor. Yazarsan sevinirim deyip ayriliyoruz.
(bu arada ilk geldigimizde Ramazan beni gördügünde cok hoslanmis arkadasina anlatmis ama konusmamis benimle. Sonra ikinci gelisimizde kisa sohbetlerimiz sayesinde ben Ramazani  türkce konusmasindan cikardigim gibi oda beni münihin disindan ufak bir sehrinden geldigimizi hatirlayip ayni kisi oldugumu anlar. Ve ilk gördügündeki gibi ikinciye gördügündene hoslandigi ni  fark ediyor. Bu kizda bir sey var diye düsünüp tanismak istiyor.)Evet hizli davrandim ve eve varir varmaz yazdim.  Cünki eger sonunda yazicaksam direk yazim istedim. Bilerek bekletmis olmamak icin güya agirddan alip bi iki gün bekletim sonar yazim numarasi yapmamak icin. Ve acikcasi okadar güzel  tanismak istedigini belirttigi icin bir tanismak istedim ve yazismaya basladik.
Ilk bulusmamiz: Almanyada cok monoton hayat ve güzel manzarali yerler fazla olmadigi icin deniz olmadigi icin normalinde fazla güzel seyler yapilmiyor.Ama isin icinde Ramazan olunca ilk bulusmamizi rüya gibi gecirdik.Eger bir hikaye olacaksak güzel baslasin dedi ve güzel basladi.Cok güzel manzarali göle bakan bir Restorana götürdü, ardindanda tepe de bir caceye gittik. Hersey cok güzeldi. Ben cok cekingen sessiz birisi oldugum icin daha fazla o konusdu ama zamanla tabiki cenem acildi. 25.09.2015 Tarihinde yine cok güzel Manzarasi olan bir Kule ye gittik orda ellerimi tuttu ve bileklik takarak benimle bir gelecek düsündügünü söyleyerek hikayemiz basladi.Ocak 2016 Kizarkadaslarimla kisa bir istanbul tatili yaptik. Ramazan o ara son sinavlarini yaziyor ve Pazartesi icin cok calismasi gerekiyor.Cuma günü Kiz arkadaslarimin israri üzere Galata kulesine cikiyoruz ve karsimda Ramazan.
Evlenme teklifi yapiyor BANA. Sinav döneminde oldugu icin hayatta aklima gelmezdi iki günlügüne istanbula gelecegi.Ucaga binerken güya ders calismakdan yorulup biraz arkadaslariyla top oynamaya gittigini söylüyor.Ve her anini ucaga binisini yüzük secisini hepsini videoya kayit ediyor.
Cok Güzel Baslayan hikayemiz 02.04.2017 tarihinde Evlilikle Sonlandi.

Seda ve Ramazan